Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Австралия ще вложи близо 3 млрд. щатски долара в корабостроителница за атомни подводници
Австралия обяви днес, че ще изразходва 3,9 милиарда австралийски долара (близо 3 млрд. щатски долара), за да "напредне" с изграждането на корабостроителница за атомни подводници в рамките на тристранната програма АУКУС (AUKUS), предаде Ройтерс.
АУКУС (от А като Австралия, UK като Обединеното кралство и US като Съединените щати) е пакт за атомни подводници, сключен от Австралия, Великобритания и САЩ през 2021 г., по силата на който Австралия ще се въоръжава с бойните плавателни съдове от следващото десетилетие насетне, за да се противопостави на китайските амбиции в Индийско-тихоокеанския регион, уточнява световната агенция.
Австралийският министър-председател Антъни Албанезе определи споменатата сума като първи транш за новата корабостроителница в Озбърн, предградие на Аделаида в щата Южна Австралия.
"Инвестицията в корабостроителницата за подводници в Озбърн е стратегическа за въоръжаването на Австралия с конвенционални атомни подводници", се казва в изявление на Албанезе.
Според официалните проекти общото вложение е 30 милиарда австралийски долара, които ще бъдат дадени "в близките десетилетия", заявява премиерът.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.