Австрия ще деблокира средствата за Агенцията на ООН за подпомагане на палестинските бежанци

Австрия ще деблокира средствата за Агенцията на ООН за подпомагане на палестинските бежанци

Австрия ще деблокира средствата за Агенцията на ООН за подпомагане на палестинските бежанци (УНРВА), които бяха временно спрени след твърденията, че служители на агенцията са участвали в нападенията срещу Израел от 7 октомври, предаде БТА, цитирайки Ройтерс.

Решението на австрийското правителство идва, след като УНРВА представи план за действие за по-добро гарантиране на нейната безпристрастност, засилване на вътрешните проверки и подобряване на начина, по който се наблюдават служителите ѝ.

В бюджета за тази година са предвидени средства в размер на 3,4 милиона евро (3,7 милиона долара), като първото плащане трябва да бъде извършено през лятото.

Австрия бе сред държавите, замразили средства в размер на общо около 450 милиона долара (414 милиона евро), след като Израел отправи обвинения срещу 12 служители на Агенцията на ООН за подпомагане на палестинските бежанци, че са участвали в ръководеното от палестинското ислямистко движение "Хамас" нападение, предизвикало последвалата война в ивицата Газа.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Хора и дронове търсят пантерата в Шуменското плато
България е на второ място сред държавите в Европа с "отлични" води за къпане
Еврокомисарят Екатерина Захариева: Докладът за България за еврозоната е обективен
Илияна Йотова: Въвеждането на еврото определя съдбата на всички нас оттук нататък
Избягвайте пътувания до Близкия изток, предупреждават от МВнР
България има ясен план за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. 
Бизнес перспективи: "Зеленото злато", което Испания произвежда
Печатният орган на компартията на Китай срина акциите на производителя на нашумялата играчка Labubu