Бъдещото правителство в Германия планира лимит за търсещите убежище в страната

Лидерът на Християндемократическия съюз (ХДС) и вероятно бъдещ канцлер на Германия Фридрих Мерц заяви, че германското правителство планира да допуска в страната не повече от 100 000 потенциално търсещи убежище годишно, съобщава Die Zeit. "Броят на търсещите убежище не трябва да бъде повече от шест цифри. "Нашите общини, училища, болници, инфраструктура са подложени на изключителен натиск", каза Мерц. Според лидера на ХДС новият германски кабинет ще спре репатрирането и събирането на семействата, както е посочено в споразумението за коалиционното правителство. Мерц каза още, че неговото правителство ще се стреми да гарантира, че на търсещите убежище се отказва убежище още на границата, при влизане в страната.
Консервативният блок на Християндемократическия съюз и Християнсоциалния съюз (ХДС/ХСС), който спечели предсрочните избори, и социалдемократите (СДПГ) се споразумяха за съставяне на правителство на 9 април. Бъдещото германско правителство възнамерява да затегне миграционната политика. Говори се за запазване на засиления граничен контрол, по-активно експулсиране на нелегални мигранти и разширяване на списъка с държави, чиито граждани няма да могат да кандидатстват за убежище в Германия.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Мартин Димитров: До края на годината дефицитът ще бъде 5,1%
Икономика |"Възраждане" се обяви против увеличаването на тавана за работници от трети страни в предприятията
Политика |Българин е сред задържаните на хуманитарната флотилия за Газа
Общество |Goldman Sachs вижда потенциал за още по-голямо поскъпване на златото. Какви са причините?
Финанси |ЕК: Повечето кибератаки започват с фишинг
ЕС |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.