Бил и Хилари Клинтън са призовани от Конгреса да свидетелстват по „делото Епстийн“
Бившият президент на САЩ Бил Клинтън и съпругата му и бивш държавен секретар Хилари Клинтън, са призовани да свидетелстват по делото на финансиста Джефри Епстийн. Те са повикани от Комисията по надзор и правителствена реформа на Камарата на представителите на САЩ. Съответната информация е публикувана на сайта на ведомството. Освен семейство Клинтън, подобни призовки са получили бившите директори на ФБР Джеймс Коми и Робърт Мълър, както и бившите главни прокурори Лорета Линч, Ерик Холдър, Мерик Гарланд, Уилям Бар, Джеф Сешънс и Алберто Гонзалес.
Според документа, разпитите ще започнат на 18 август и ще продължат до средата на октомври. Бил Клинтън ще бъде призован да свидетелства на 14 октомври, Хилари Клинтън - на 9 октомври. Отделно председателят на комисията Джеймс Комър е изпратил искане до Министерството на правосъдието на САЩ да предостави всички документи, свързани с разследването на дейността на Епщайн, до 19 август.
Инвестиционният банкер Джефри Епстийн, който се призна за виновен в организиране на проституция и беше осъден за изнасилване на непълнолетна през 2008 г., беше арестуван отново в Съединените щати през лятото на 2019 г. Той беше обвинен в трафик на момичета, включително 14-годишни, и склоняване към проституция. През август същата година 66-годишният Епстийн се самоуби в затвора преди процеса си.
Публикуването на материали по случая с Епстийн беше едно от предизборните обещания на президента на САЩ Доналд Тръмп. Тръмп обясни, че е прекъснал връзките си с Епстийн преди повече от 20 години. Въпреки това, „Уолстрийт Джърнъл“ съобщи, че през май служители на Министерството на правосъдието са докладвали на американския президент, че името му се появява няколко пъти в досиетата на Епстийн.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.