Блинкен с изненадваща визита в Киев. Новата американска военна помощ за Украйна вече е на бойното поле

 Блинкен с изненадваща визита в Киев. Новата американска военна помощ за Украйна вече е на бойното поле

Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен пристигна рано тази сутрин в Киев, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Агенцията отбелязва, че това е първото посещение в Украйна на високопоставен американски представител, след като миналия месец Конгресът одобри дълго отлагания пакет от военна помощ за страната на стойност 61 милиарда долара.

Необявеното до този момент пътуване има за цел да покаже солидарността на САЩ с Украйна, която се опитва да отблъсне тежките руски бомбардировки по нейната североизточна граница.

Блинкен, който пристигна в Киев с влак рано сутринта, се надява да "изпрати силен сигнал на увереност към украинците, които очевидно се намират в много труден момент", заяви американски официален представител, който информира журналистите, пътуващи с Блинкен, като пожела да запази анонимност.

Блинкен ще има за цел да увери украинските официални представители, включително президента Володимир Зеленски, в трайната подкрепа на САЩ и ще произнесе реч, посветена на бъдещето на Украйна, добави американският представител.

Новата американска военна помощ на стойност милиарди долари, одобрена от Конгреса на САЩ миналия месец, вече е на бойното поле в Украйна, заяви поп-рарно съветникът по националната сигурност на Белия дом Джейк Съливан.

Белият дом пое ангажимент оръжията бързо да бъдат доставени в Украйна.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Доц. Ангел Кунчев: Ще се имунизирам срещу грип, но не и срещу COVID
Тръмп: НАТО трябва да свалят руските самолети, които нарушават въздушното пространство
Германия се подготвя за 1000 ранени на ден при евентуална война на Русия с НАТО
Италианската и световна киноикона Клаудия Кардинале почина на 87 г.
Генералният секретар на НАТО: Отбранителен съюз сме, но не сме наивни
Заради инвстиции в AI: Акциите на Alibaba скочиха до четиригодишен връх
Изследовател на Джеймс Бонд: Гибелта на агент 007 в „Смъртта може да почака“ беше грешка