Британски шпионски самолети са събрали доказателства за потенциални военни престъпления в Газа
Доказателствата за потенциални военни престъпления, събрани от британски разузнавателни самолети, опериращи над Газа, могат да бъдат предадени на Международния наказателен съд, потвърди Обединеното кралство, съобщава БНР.
Скай нюз съобщи, че Кралските военновъздушни сили (RAF) са извършили стотици мисии над и близо до разкъсваната от войната територия от декември, събирайки разузнавателна информация, за да помогнат в издирването на похитените от "Хамас" заложници от Израел на 7 октомври 2023 година. Министерството на отбраната заяви, че самолетите за наблюдение Shadow R1, които също летят над Израел, както и над международното въздушно пространство, имат просто задачата да събират информация, за да подпомогнат операцията на Израел за намиране на заложниците.
Шпионските самолети не участват в събирането на разузнавателна информация за друг аспект от войната срещу “Хамас”, която доведе до смъртта на десетки хиляди палестинци, включително жени и деца. Говорител на министерството обаче каза, че Обединеното кралство ще обмисли официално искане от Международния наказателен съд, ако такова постъпи, да предаде всякаква информация, събрана от самолетите, която би представлявала доказателство за военни престъпления.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |МВнР: Приключиха изборите зад граница
Политика |Зеленски: Европа трябва да изгради собствена система за противоракетна отбрана
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.