CBS: Американските власти облекчават режима за молби за убежище в страната
Администрацията на Тръмп ще облекчи забраната си за разглеждане на молби за убежище на граждани на други държави. Забраната беше наложена през ноември 2025 г. след разстрела на двама сътрудници на Националната гвардия от афганистански мигрант.
Както съобщава CBS News, позовавайки се на източници в Министерството на вътрешната сигурност на САЩ, забраната ще остане в сила само за имигранти от 39 държави, предимно от Африка, но също и от Афганистан, Иран, Лаос, Куба, Хаити и Венецуела.
В изявление за канала, ведомството потвърди отмяната на забраната за „максимални проверки на търсещи убежище от държави, които не са с висок риск“. Представители на американската администрация отбелязаха, че политиката им е насочена към борба с имиграционните измами и засилване на процедурите за проверка.
В началото на март Доналд Тръмп уволни министъра на вътрешната сигурност на САЩ Кристи Ноем. Сенатор Маркуейн Мълин от Оклахома ще поеме поста на 31 март. Кристи Ноем беше критикувана, след като публично заяви, че президентът на САЩ е одобрил рекламна кампания на стойност 200 милиона долара, в която министърът насърчава мигрантите доброволно да се депортират. Според Bloomberg, Доналд Тръмп е заявил лично, че не одобрява рекламата.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Скокът на цените на горивата парализира столицата на Коморските острови
Икономика |Президентът на Тайван: Независимостта означава, че островът не принадлежи на Пекин
Свят |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.