САЩ забраниха на Великобритания да споделя разузнавателната им информация с Киев

САЩ забраниха на Великобритания да споделя разузнавателната им информация с Киев

Съединените щати са забранили на Великобритания да споделя американска разузнавателна информация с Украйна, пише Daily Mail, позовавайки се на британския експерт по военно разузнаване Фил Инграм и директорът по военни науки в Кралския институт за отбранителни изследвния (RUSI) Матю Савил. Според изданието британският правителствен комуникационен център, разузнавателните агенции и съответните звена на британското министерство на отбраната са получили заповед, забраняваща предаването на разузнавателни данни от Вашингтон.

„Партньорите в разузнаването на САЩ, включително Обединеното кралство, получиха отменени права за споделяне на разузнавателна информация. Съединените щати ще контролират строго разпространението на своите разунавателни данни в Украйна, чрез агенции, базирани в Киев“, казва Фил Инграм. Daily Mail отбелязва, че забраната е свързана със скорошната размяна на остри репликиа между американския президент Доналд Тръмп и украинския му колега Володимир Зеленски в Белия дом. Тогава възникна спор за гаранциите за сигурност на Украйна. В резултат на това подписването на споразумение за добив на редкоземни елементи се провали.

Bloomberg и Fox News припомнят, че на 4 март Тръмп напълно спря военната подкрепа за Украйна. Вицепрезидентът Дж. Д. Ванс каза, че Зеленски може да се върне в Белия дом, когато има „сериозно предложение“ за мир между страната му и Русия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Шефът на Nvidia Дженсън Хуан изравни Уорън Бъфет по богатство
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли