Джо Байдън няма да предложи смекчаване на наказанието на сина си Хънтър

Джо Байдън няма да предложи смекчаване на наказанието на сина си Хънтър

Президентът на САЩ Джо Байдън заяви вчера, че няма да използва президентските си правомощия, за да намали евентуалната присъда, която неговият син Хънтър Байдън може да получи след признаването му за виновен за притежание на оръжие, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Байдън каза това след приключване на пресконференцията в рамките на срещата на върха на Г-7. Когато беше запитан дали планира да смекчи присъдата за сина си, той заяви, че няма да го направи. Датата за произнасяне на присъдата на Хънтър Байдън не е определена, а трите обвинения предвиждат до 25 години затвор, макар че това е малко вероятно да стане за престъпление, извършено от него за първи път.

В крайна сметка от окръжния съдия на САЩ Мериелън Норейка, която беше номинирана за съдия от бившия президент републиканец Доналд Тръмп, ще зависи колко време, ако изобщо Хънтър Байдън бъде осъден да прекара в затвора.

Думите на Байдън идват само ден, след като Белият дом отказа да изключи възможността за потенциално намаляване на евентуална присъда на Хънтър Байдън. Както президентът, така и Белият дом вече месеци наред твърдят, че Байдън няма да помилва сина си.

"Изключително се гордея със сина си Хънтър. Той е преодолял пристрастяването си. Той е един от най-умните и достойни мъже, които познавам", каза Байдън по-рано на вчерашната си пресконференция. "Уважавам решението на съдебните заседатели. Ще направя това и няма да го помилвам", заяви президентът на САЩ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
САЩ призовават съюзниците от НАТО да спрат да купуват руска енергия
Резултатите от конкурса "Мениджър на годината 2025" бяха представени пред Обществения съвет. Победителят става ясен тази вечер
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО