Ердоган заведе дело за 13 000 долара срещу лидера на опозицията за обиди и сравнение с хунта

ЕС

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заведе дело срещу председателя на основната опозиционна Републиканска народна партия Йозгур Йозел. Според адвоката на президента Хюсейн Айдън, искът съдържа искане за морални щети в размер на 500 000 лири или около 13 100 долара, за обиди и сравнения с хунтата.

„Поради неоснователните обвинения, отправени от председателя на Републиканската народна пртия Йозгюр Йозел срещу нашия президент на извънредния конгрес, по време на който той го нарече „член на хунтата“ и т.н., е заведено дело в гражданския съд на първа инстанция в Анкара за обезщетение за морални щети в размер на 500 хиляди турски лири“, пише Айдън в социалната мрежа Х. Адвокатът посочи още, че делото за обида на президента е изпратено до Генералната прокуратура на Анкара за образуване на наказателно дело.

На 6 април в Анкара се проведе извънреден конгрес на Републиканската народна партия, на който Йозел беше преизбран за лидер. По време на речта си политикът сравни Ердоган и неговото правителство с превратаджии и ги нарече „хунта, която завзе страната“. Думите на Йозел предизвикаха остри реакции от членове на правителството.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ