ФБР предупреди за ядрени тренировки на държавните ведомства в околностите на Ню Йорк

Мащабни ядрени учения започнаха в околностите на американския град Скенектади, щата Ню Йорк, съобщиха от пресслужбата на Федералното бюро за разследване (ФБР). От 26 до 31 януари се провеждат междуведомствени учения за ликвидиране на последствията от ядрени инциденти. Участниците в ядреното учение ще включват Пентагона и Министерството на енергетиката, Националната администрация за ядрена сигурност и Министерството на вътрешната сигурност. Местните и държавни правоприлагащи органи, агенции за управление на пожари и извънредни ситуации също участват. От ФБР подчертаха, че ученията няма да представляват риск за местните жители.
„Учението дава възможност на участващите организации да тренират и подобрят оперативната си готовност за реагиране при ядрен инцидент в Съединените щати или в чужбина“, се казва в изявлението. По-рано през януари The Daily Mail писа, че подземен бункер на стойност 300 милиона долара ще бъде построен близо до Вашингтон (Вирджиния, САЩ), за да защити 625 от най-богатите хора в света в случай на ядрена война.
На 23 януари американският президент Доналд Тръмп обяви, че подкрепя намаляването на ядрените арсенали и смята за „напълно възможно“ намаляването им както в САЩ, така и в Русия и Китай. Кремъл заяви, че Русия е готова да възобнови контактите със САЩ за ядрено разоръжаване.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Марк Рюте: НАТО не може да си позволи да сваля евтини дронове със скъпи ракети
Свят |В Брюксел предстои среща, посветена на развитието на икономиките от Централна и Източна Европа
Икономика |България е втора по ръст на цените на пакетните почивки в ЕС през август на годишна база
ЕС |Оцениха на над 40 млн. евро щетите по сградите след най-големия пожар в Кипър
Свят |Изследване на череп на 1 милион години посочва по-ранен произход на съвременния човек
Любопитно |Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Финанси |САЩ налагат санкции на сръбската петролна компания NIS от 1 октомври
Свят |Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Свят |Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Спорт |Великобритания планира да въведе задължителни дигитални лични карти
Свят |Тръмп одобри сделката за TikTok
Бизнес |Вкарват картите за градския транспорт в София в е-портфейлите на телефоните
Общество |Времето: Жълт код за силен вятър в 6 области
България |

Коментари
Няма въведени кометари.