Герт Вилдерс призова Турция да бъде изхвърлена от НАТО
Лидерът на нидерландската крайнодясна Партия на свободата Герт Вилдерс в своя публикация в "Екс" призова Турция да бъде изхвърлена от НАТО на фона на забележките на турския президент Реджеп Тайип Ердоган, че е възможно Турция да влезе в Израел, за да защити палестинците, предаде БТА.
"Ислямофашистът Ердоган заплашва да нападне Израел. Този човек е напълно луд. Турция трябва да бъде изхвърлена от НАТО", написа Вилдерс.
Ердоган снощи заяви, че Турция може да влезе в Израел, както е правила в миналото в Либия и Нагорни Карабах, макар че не уточни какъв вид намеса предлага, припомня Ройтерс.
"Трябва да сме много силни, за да не може Израел да прави тези нелепи неща с Палестина. Точно както влязохме в Карабах, точно както влязохме в Либия, можем да направим подобно нещо и с тях (Израел, бел. ред.)", заяви Ердоган на среща на управляващата партия в родния си град.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Учени провеждат климатичен експеримент в Амазония, наречен "машина на времето"
Любопитно |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Венецуела прекрати енергийните си споразумения с Тринидад и Тобаго
Свят |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Цени на печалба в първия час на БФБ
Финанси |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.