Главнокомандващият Въоръжените сили на Украйна: Русия изпраща по 9000 допълнителни войници на месец

ЕС

Русия е в състояние да изпраща по 9000 допълнителни войници месечно да се бият в Украйна въпреки тежките си загуби, заяви главнокомандващият украинските въоръжени сили Олександър Сирски, цитиран от ДПА.

Руските военни смятат да сформират още 10 дивизии до края на годината, написа във "Фейсбук" Сирски.

"При това положение ние нямаме друг избор освен за продължим мобилизационните мерки, да подобрим бойното обучение и да подсилим компонентът с безпилотните средства в нашите въоръжени сили", допълни той.

Според Сирски загубите на руснаците през юли наброяват над 33 200 души, което е с 800 повече, отколкото предходния месец, отбелязва информационна агенция УНИАН.

Той каза, че ситуацията е особено критична в участъците от фронта близо до Покровск, Добропиля и Новопавловка в Източна Украйна, предаде БТА.

В последните дни военни наблюдатели от двете страни съобщиха за териториални придобивки на Русия, особено близо до Покровск и Мирноград в Донецка област. Оставащите там украински сили са все по-застрашени от изолация, като според съобщенията достъпният коридор към контролираните от украинските сили райони е едва около 15 километра. Състоянието на украинските сили се влошава и в Костянтиновка, бивш промишлен център в района, посочва ДПА.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС