Google дава $1 млн. за хакване на новия Chrome
Най-голямата интернет търсачка Google отправи сериозно предизвикателство с рекламна цел - награди до 1 млн. долара, за този, който успе да открие и се възползват от пропуски в системата за сигурност на новия й браузър Chrome, съобщи компанията, цитирана от ДПА.
Условието е, че софтуерният гигант ще плати 60 000 долара за всеки "пълен експлойт на Chrome ", който позволява на злонамерени хакери да превземат потребителски компютър чрез бъг, съществуващ единствено в софтуера на браузъра на компанията.
Експлойтът е софтуерен код или поредица от команди, които се възползват от грешка, бъг или уязвимост в програмното осигуряване за прилагане на атаки.
За да имат право да претендират за наградата, хакерите трябва да могат да представят на Google всички детайли на експлойта и да не са давали тази информация на друга компания.
Освен това Google ще плати по 40 хил. долара на всеки, чийто нов експлойт разчита на бъг в Google Chrome в съчетание с пропуск в Windows 7. Отделен бонус в размер на 20 хил. долара очаква пък всеки, който открие неизвестен досега бъг в Windows 7.
Сумите ще бъдат изплащани за всеки нов експлойт, който компанията получи, до достигането на лимита от 1 млн. долара.
От компанията обясниха, че целта е нейните специалисти да се поучат от евентуалните слаби места на продуктите си, да ги ликвидират и да предложат по-добра защита на потребителите.
От днес Google преминава към нова схема за събиране и използване на лична информация за своите потребители.
Новата схема заменя досегашната система, при която всеки от близо 60-те отделни портали и сайтове на Google имаше собствени правила за защита на личните данни, и въвежда единна политика, съобщи ИТАР-ТАСС.
По този начин съответната информация, получена от YouTube, например, става достъпна за електронната поща Gmail и портала Blogger.
От Google обясняват, че това условие ще помогне на търсачката да стане по-ефективна и да изкарва по-добри резултати.
От комисията за защита на данните във Франция обаче се усъмниха, че това нововъведение на Google е незаконно и стартираха мащабно разследване.
В новата декларация за поверителност Google обединява 60 различни декларации, които досега действаха в различните сайтове на компанията.
„Ползваме информацията, събрана от всички наши услуги, за да ги предоставяме, поддържаме, защитаваме и подобряваме, да разработваме нови, както и за защита на Google и потребителите си. Също така използваме тази информация, за да ви предлагаме персонализирано съдържание – например да ви предоставяме по-подходящи резултати от търсенето и реклами", се казва в официалното съобщение на гиганта.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.