Хотелите в Турция под заплаха от масови затваряния заради проверки на пожарната безопасност

ЕС

Туристическият сектор на Турция ще се сблъска с масови затваряния поради отнемането на лицензите за пожарна безопасност в следствие на голямото натоварване на инспекторите. Това  съобщава турското бизнес издание Ekonomim, позовавайки се на източници в туристическата индустрия на страната.

След трагедията в ски курорта Карталкая, където 79 души загинаха при пожар на 21 януари, турските власти изискват от хотелите да потвърдят спазването на разпоредбите за пожарна безопасност. Неподаването на отчет до дадената пожарна служба до 31 май тази година, ще доведе до загуба на лиценза на хотела и затварянето му.

Хотелите са изправени пред проблема, че с наближаването на крайния срок за подаване на отчети броят на заявките за инспекции се е увеличил и много собственици на имоти не успяват да ги преминат в определения срок.

Представители на туристическата индустрия заявиха пред Ekonomim, че не призовават за отмяна на инспекциите. Те искат да се запазят лицензите на хотелите, които са подали заявление преди 31 май, но не са преминали проверката поради голямото натоварване на инспекторите.

Пожарът в курорта Карталкая, при който загинаха 79 души и бяха ранени 51 други, е започнал на втория етаж. Пламъците се разпространили към горните етажи, принуждавайки гостите да скачат от прозорците или да се спускат по въжета. Очевидци съобщили, че пожарните аларми на хотела не са се задействали. Спасителите не са успели бързо да започнат да гасят пожара поради трудния терен.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите