Индия пуска в орбита 50 сателита за наблюдение на Земята заради сигурността си

ЕС

Индия планира да изстреля 50 сателита през следващите пет години, за да наблюдава повърхността на Земята. Това съобщи ръководителят на Индийската организация за космически изследвания (ISRO) Шридхара Соманатх.

„Ще сформираме няколко ешелона от спътници в различни орбити, започвайки от ниво GEO (геостационарна екваториална орбита) до LEO (долна околоземна орбита), както и много ниска околоземна орбита“, казва в речта си ръководителят на индийската космческа организация на научен симпозиум в Мумбайския технологичен институт.

В резултат на разширяването на групировката от космически спътници Индия ще придобие огромен потенциал. „Ние ще можем да наблюдаваме както територията на Индия, така и съседните региони", каза Соманат. „Изстрелването на сателити в голям мащаб ще позволи на Индия да намали нивото на заплахите за нейната сигурност."

Според него при разработването на нови космически кораби, организацията планира да въведе повече подходи, използващи изкуствен интелект, както и усъвършенствани оптични и електронни системи за събиране и анализ на данни на земната повърхност.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“