Индонезия връчи първата си „златна виза“ на шефа на OpenAI

ЕС

Индонезия връчи първата си „златна виза“ на главния изпълнителен директор на OpenAI Сам Алтман, предаде Си Ен Би Си.

Това се случи седмица след стартирането на схемата за привличане на чуждестранни инвестиции в най-голямата икономика в Югоизточна Азия.

„Има няколко категории златни визи, освен тези, базирани на инвестиции/капиталови инвестиции, една от които е златната виза. Тя се дава на фигури, които имат международна репутация и могат да осигурят ползи за Индонезия“ коментира Силми Карим, генерален директор на имиграционната служба на Индонзия.

„С тази златна виза надеждата ни е, че г-н Алтман може да допринесе за развитието и използването на ИИ в Индонезия“, добави той.

„Златната виза“ на Алтман е за период от 10 години. Като притежател на златна виза, американският предприемач ще може да се наслаждава на приоритетна проверка на летищата в огромния архипелаг на страната, заедно с по-дълги периоди на престой и лесно влизане и излизане от държавата.

Алтман, който е съосновател на OpenAI – компанията зад нашумелия чатбот с изкуствен интелект ChatGPT,  заедно с Илон Мъск, беше в Индонезия по-рано през годината като част от обиколка в Азия, която го отведе в няколко големи града в региона, включително Пекин, Токио, Сеул и Сингапур.

Алтман и други технологични лидери наскоро предупредиха в отворено писмо, че изкуственият интелект може да доведе до изчезване на човечеството, като рискът е сравним с този, които носи ядрена война или пандемия. Те подчертаха, че намаляването на рисковете, свързани с технологията, трябва да бъде глобален приоритет.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Звездите за бизнеса от 6 до 12 юли: Тази седмица няма да възнагради най-бързите, а най-внимателните
Ще ни следят с камери в таксито
На днешната дата, 6 юли. Световен ден на целувката
Археолози откриха непокътнат град на маите в биосферния резерват Калакмул
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев