Израел очаква от САЩ, Катар и Египет ултимативно предложение за примирие в Газа

ЕС

 Израел се готви за ситуация, в която страните-посредници в преговорите между него и движението Хамас - САЩ, Катар и Египет, скоро ще предложат споразумение за примирие, което не може да бъде коригирано, каза председателят Комисията по външни работи и сигурност в Кнесета Йоел Еделщайн.

„Мисля, че в крайна сметка ще получим ултимативно проектоспоразумение, което президентът на САЩ Джо Байдън ще предложи заедно с Египет и Катар“, каза Еделщайн пред в. The ​​Jerusalem Post. „Тогава ще трябва да вземем решение, защото сделката вече няма да бъде предмет на обсъждане“, добави той.

Еделщайн предположи, че този проект най-вероятно ще бъде подготвен главно от Египет и Катар и може да включва условия, които ще бъдат „по-малко полезни за Израел“ от тези, предложени преди това от Съединените щати.

Преди ден порталът Axios, позовавайки се на източници, съобщи, че президентът на САЩ Джо Байдън планира да изпрати окончателния вариант на споразумението за прекратяване на огъня в ивицата Газа на Израел и движението Хамас. Източниците на портала поясняват, че скорошното откриване на телата на шестима убити заложници в ивицата Газа е убедило съветниците на Байдън в необходимостта от постигане на сделка възможно най-скоро.

.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 март. Честита Баба Марта! Имен ден празнуват Марта, Мартина, Мартин
Десетки полети в Близкия изток бяха отменени, а пътниците останаха блокирани
Времето: Очаква ни топъл и слънчев ден
Иран потвърди смъртта на аятолах Али Хаменей
Неизвестно за известните: Изобретател на пароструйката прави фурор със статуята на Христос в Рио и пл. „Св. Петър“ в Рим
Иранският министър на отбраната и командващият революционните гвардейци са били убити
МВнР отправи предупреждение към българските граждани в региона на Близкия Изток
Великобритания твърди, че ирански ракети са изстреляни срещу Кипър. Никозия отрича