Израелският премиер Нетаняху отлага сватбата на сина си поради риск от атаки с дронове
Израелският премиер Бенямин Нетаняху планира да отложи сватбата на най-малкия си син Авнер, планирана за края на ноември, съобщава държавната телевизионна и радиокомпания Kan. Според медията това се дължи на заплахи за сигурността, включително риск от атаки с дронове. Първоначално сватбата трябваше да се състои на 26 ноември в градината за събития във имението Ronit северно от Тел Авив, но Нетаняху сега се застъпи за отлагане на празника, за да не излага гостите на неоправдан риск.
На 28 октомври Кан съобщи, че заседанията на израелския кабинет са били преместени на тайно място от съображения за сигурност. Сега, според телевизионния оператор, Нетаняху също е попитал за необходимостта от преместване на заседанията на Кнесета (парламента), който започна нова сесия тази седмица след дълга ваканция.
Според Кан най-голямото безпокойство на премиера е заплахата от атаки с дронове.Рано сутринта на 19 октомври резиденцията на Нетаняху в крайбрежния град Кесария, разположен между Тел Авив и Хайфа, беше атакувана от безпилотни летателни апарати, изстреляни от Ливан. Двама от тях бяха прихванати, единият успя да удари къщата, повреждайки прозореца на спалнята на Нетаняху. Самият премиер и съпругата му не са били вкъщи в този момент, няма пострадали. Веднага след инцидента Нетаняху обвини "ирански агенти", че са се опитали да убият него и съпругата му. По-късно ливанската шиитска организация Хизбула пое "пълна и изключителна отговорност" за атаката.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Туризъм |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.