Камала Харис избра губернатора на Минесота Тим Уолц за кандидат за вицепрезидент

Камала Харис избра губернатора на Минесота Тим Уолц за кандидат за вицепрезидент

Тим Уолц е изборът на Камала Харис за вицепрезидент, въпреки че тя все още не го е обявила с официално изявление, предаде предаде Би Би Си. 

Малцина са включвали губернатора на Минесота Тим Уолц в ранните списъци на възможните кандидати за вицепрезидент на Камала Харис, но американските медии съобщават, че той ще бъде в листата на демократите.

Бившият гимназиален учител и треньор по футбол спечели вниманието на демократите с приветливия си стил и способността си да нанася риторични удари на Доналд Тръмп, без да изглежда прекалено агресивен.

Етикетът "странен", който той постави на бившия президент и неговия кандидат за президент, се превърна в мантра на демократите само за няколко дни - и сега е стандартна част от речта на Харис.

Макар че Минесота не е щат, в който се водят битки, кампанията на Харис може да се надява, че Уолц е привлекателен в средния Запад, в места като Уисконсин и Мичиган, което ще помогне за решаването на тези избори.

Уолц също така има опит в приемането на прогресивно законодателство в своя щат, като същевременно го защитава по разбираем за умерените и независимите избиратели начин. В предишната си работа като конгресмен той успя да спечели в район, в който има значителен брой селски и републикански избиратели.

Допреди няколко седмици губернаторът може и да не беше познат сред демократите, но понякога "черният кон" печели състезанието, отбелязва Би Би Си .

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Путин : Всички западни войски в Украйна ще бъдат легитимни цели за Москва
Премиерът Желязков пред Антонио Коща: Решението на българския парламент е да не изпращаме войски в Украйна
Мъск твърди, че роботите Optimus ще спасят Tesla. Много от тях обаче все още не работят
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета
Тръмп ще наложи мита върху вноса на чипове от фирми, които не инвестират в производство в САЩ
Изгубени в превода: Как Африка се опитва да преодолее езиковата бариера в областта на изкуствения интелект
Времето: Остава топло, с превалявания на места по южното крайбрежие