Киев: Русия нанася ракетни удари срещу цялата страна

Киев: Русия нанася ракетни удари срещу цялата страна

Русия предприе широкомащабна ракетна атака в цяла Украйна в началото на сутрешния час пик, нанасяйки удари по жилищни и индустриални съоръжения и ранявайки няколко души, съобщиха украински военни представители, цитирани от Ройтерс.

В цяла Украйна беше обявена тревога за въздушно нападение от около 6 часа сутринта местно време, като украинските военновъздушни сили заявиха, че страната е била под заплаха от няколко вълни от удари с крилати ракети, а в някои региони и от такива с балистични ракети.

„Врагът яростно атакува мирни градове“, коментира Александър Вилкул, кмет на южния украински град Кривий Рог, в приложението за съобщения Telegram.

Вилкул каза, че пълната информация за размера на потенциалните щети ще бъде разкрита след приключване на руската атака.

Целите на руската атака и пълният мащаб на ударите не бяха ясни на момента. Няма незабавен коментар от Москва.

Най-малко една жена е била ранена при атака срещу втория по големина град в Украйна Харков, съобщи кметът Игор Терехов в Telegram. Той каза, че са ударени промишлени съоръжения, което е довело до пожар.

Пет взрива са били чути в град Запорожие, каза областният управител Юрий Малашко, и най-малко двама души са ранени.

„Ракетите са ударили жилищни райони“, каза Маласко в Telegram.

Украински военни служители в други градове, включително Днепропетровск и Хмелницки, също казаха, че градовете им са били под „мащабна ракетна атака“ от Русия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
САЩ ще разсекретят документи за мистериозното изчезване на една от първите жени пилоти
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
Дронове са забелязани близо до най-голямата военновъздушна база на Дания
Гърция се готви за бури и наводнения заради рязко влошаване на времето
Времето: Значителна облачност с превалявания и лек хлад