Кремъл обяви нулевата точка на руско-американския диалог

ЕС

Няма руско-американски диалог, обяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.

Според прессекретаря на руския президент отношенията между Москва и Вашингтон са на нулева точка, така че да се говори за резултатите от срещата на върха на лидерите на двете страни през 2021 г. е неблагодарна задача, съобщава РИА Новости.

„Те (резултатите от срещата на върха) не само са амортизирани, но е очевидно, че сега да се говори за тези резултати е неблагодарна задача, защото отношенията в момента всъщност са на нулева точка. Руско-американски диалог като такъв няма“, каза Песков.

По-рано Песков коментира, че неприятелските страни не могат и няма да могат да изолират Русия. По думите му никой не говори за изолация, напротив, всички я смятат за невъзможна.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Времето: Нова порция сняг идва от запад
Кристин Лагард: Дигиталното евро ще намали разходите на търговците и ще защити личните данни
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Достъпът до Starlink е ограничен, Русия търси алтернативи
Цената на петрола не намират единна посока на фона на напрежението между САЩ и Иран
Макрон се обяви за съвместно поемане на дългове от страните от ЕС