Кремъл съобщи за подкрепа от Ердоган в телефонен разговор с Путин

Кремъл съобщи за подкрепа от Ердоган в телефонен разговор с Путин

Руският президент Владимир Путин е информирал по телефона турския си колега Реджеп Тайип Ердоган за ситуацията в Русия, предаде ТАСС, позовавайки се на пресслужбата на Кремъл.

В разпространеното прессъобщение се посочва, че разговорът се е провел по инициатива на турската страна.

"Президентът на Русия информира Ердоган за обстановката в страната във връзка с опита за въоръжен метеж", се казва в съобщението.

Според пресслужбата на руския президент Ердоган е изразил подкрепата си за руското ръководство на фона на събитията.

Ръководителят на "Вагнер" Евгений Пригожин се разбунтува срещу висшето руско военно ръководство и обяви днес, че е влязъл в руския град Ростов на Дон и контролира там редица руски военни обекти. Пригожин обвини руските сили, че са обстрелвали негови бойци в Украйна, при което е имало много жертви сред редиците на "Вагнер". Той призова и руския министър на отбраната и началника на руския генерален щаб да дойдат в Ростов на Дон за разговори с  него.

Малко след изявленията на Пригожин руският президент Владимир Путин направи обръщение към нацията, в което каза, че случващото се е удар с нож в гърба на държавата и народа на Русия и обеща да накаже сурово метежниците.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Правителството предложи Румен Спецов за особен търговски представител в „Лукойл Нефтохим“
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Ваксината срещу варицела влиза в задължителния календар
На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
Мафията в TikTok: Как престъпните групировки използват социалните мрежи за набиране на кадри?
Икономиката на България с ръст от 3,2% през третото тримесечие