Кремъл заплаши с дългогодишни съдебни дела всеки, които посегне на руските активи

Кремъл заплаши с дългогодишни съдебни дела всеки, които посегне на руските активи

Русия ще отговори с дългогодишни съдебни преследвания на опитите на ЕС да използва нейните замразени активи или доходите от тях, заяви прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков.

"Европейците добре осъзнават какви щети могат да нанесат подобни решения както на тяхната икономика, така и на техния имидж, репутацията им на надеждни гаранти за неприкосновеността на собствеността. Щетите ще бъдат неизбежни за лица и  държави, които ще участват във вземането на такива решения „Естествено, те ще станат обект на преследване в продължение на много десетилетия“, каза той.

По-рано върховният представител на ЕС по външните работи и политиката на сигурност Жозеп Борел предложи да се използват 90% от печалбите от замразените активи на Русия за предоставяне на военна помощ на Украйна чрез Европейския фонд за мир.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
За първи път: Съд в Гърция наложи 1,7 млн. евро глоба за жестокост към животни
Специалистът Моуриньо остави 747 000 евро сметка за хотел при напускането на „Фенербахче“
Борисов: Имаме име за особен управител в "Лукойл", чакаме Радев да се произнесе
Президентът наложи вето върху решението за назначаване на особен управител в Лукойл
Силна магнитна буря може да доведе до появата на сияние над България
Корупционен скандал в Украйна: $100 млн. източени от енергетиката, кой е виновен?
Енергийният министър: България има бензин за половин година и дизел за четири месеца