Лукашенко пред NBC: Да спрем войната и да се споразумеем
Да спрем войната и тогава да търсим кой прав, кой крив - такъв призив отправи президентът на Беларус Александър Лукашенко в интервю за NBC, съобщава "БелТа".
Според него, първо трябва да бъдат прекратени абсолютно всички военни действия, разгърнати на територията на Украйна и веднага след това да се започне търсене на изход от тази ситуация. По думите му Украйна и Русия постоянно си разменят взаимни обвинения във време, когато всеки ден умират хиляди хора. "Не това е пътят, който е необходим сега.", посочи той.
„Наскоро казах, че сега светът се занимава с проблема кой е виновен. Вижте, после ще търсим кой е виновен. Всеки ден умират хора. Да спрем войната и да се споразумеем.“, призова Лукашенко.
Според него конфликтът в Украйна може да бъде решен до седмица, но "това зависи от позицията на САЩ и Великобритания."
„Всичко зависи от САЩ и Обединеното кралство. Ако проявите разбиране и сте съгласни, че утре трябва да седнем на масата и да се договорим, повярвайте ми, ще се договорим до седмица.“, каза Лукашенко.
Той направи и коментар, че украинският президент Володимир Зеленски не е независим политик и му е „забранено да преговаря“.
Междувременно в Беларус днес пристигнаха първите руски подразделения от новото съвместно войсково формирование между Москва и Минск. Това съобщи официално беларуското министерство на отбраната като публикува и кадри, на които се виждат влакове и военни камиони, а също и руски войници, посрещани с хляб и сол от жени, облечени в народни носии.
Лукашенко обяви създаването на съвместното войсково формирование в началото на тази седмица, което щяло да служи за защита от "евентуални терористични нападения от съседни държави". Ден по-късно украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Русия иска да намеси и Беларус във войната с Украйна.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.