Младшите лекари в Англия започват най-дългата стачка в здравеопазването от 1948 г.

Младшите лекари в Англия започват най-дългата стачка в здравеопазването от 1948 г.

Младшите лекари в Англия започнаха 6-дневна стачка, която, ако продължи до края, ще бъде най-дългата в историята на националното здравеопазване, основано през 1948 година, съобщи в кореспонденция БНР. От ръководството на здравните служби заявиха, че стачката може да доведе до големи щети и да направи изключително трудно началото на годината, още повече че става в период на сезонен грип и Ковид. Очаква се отново да бъдат отменени много прегледи и вече планирани операции, включително на ракови заболявания и смяна на тазобедрени стави.

От Британската медицинска асоциация – синдикатът на медицинските работници, обаче заявиха, че са били принудени да предприемат действия след като отхвърлиха през декември предложението на правителството за заплащането, защото то не успява да компенсира реалните съкращения на заплатите от 2008 година насам. Младшите лекари съставляват половината от лекарския състав в болниците на националното здравеопазване. За младши лекар е смятан всеки, който е завършил медицинско училище и е със стаж от 1 до 9 години. Младшите лекари вече проведоха една тридневна стачка между 20 и 23 декември, когато бяха отменени повече от 88 000 прегледи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 декември. Имен ден празнуват Снежана, Снежа, Снежанка
Първите климатични мигранти пристигат в Австралия от потъващия Тувалу в Южния Пасифик
Лидерът на опозицията в Турция: Събрани са над 25 млн. подписа в подкрепа на кандидатурата на Екрем Имамоглу за президент
Германците искат руските активи в Европа да бъдат използвани за Украйна
София в топ 5 на най-достъпните дестинации в Европа
Едни от първите щандове от инициативата "Магазин за хората" ще бъдат официално открити в Куклен утре
Чакат се пак блокади по границата с Гърция заради протест на местните фермери
КНСБ: Всякакъв бюджет е по-добър от никакъв