Нетаняху забранил на шефовете на израелското разузнаване и спецслужби да се срещат с официални лица от САЩ

ЕС

Израелският премиер Бенямин Нетаняху е забранил на ръководителите на израелските служби за разузнаване и сигурност да общуват с американски официални лица от началото на войната с Хамас, съобщава Axios, цитирайки трима американски и израелски официални лица.

Според източниците по този начин Нетаняху се е опитал да контролира шнформацията, която постъпва от Израел в САЩ. Източниците на изданието уточниха, че това се случва на фона на силно разцепление в израелското правителство заради актуализираната военна стратегия и нарастващото напрежение в отношенията със САЩ.

Източниците казват също, че последният подобен проблем в тази връзка е възникнал преди три седмици. Израелският премиер е забранил на ръководителите на службата за външно разузнаване Мосад и службата за обща сигурност Шин Бет да се срещат със заместник-председателя на комисията по разузнаването на Сената на САЩ Марко Рубио . По същото време се е провела срещата между Марко Рубио и Нетаняху, отбелязва изданието.

Действията на Тел Авив бяха критикувани от много страни, но Вашингтон дълго време не беше сред тях. Едва след началото на операцията в Рафа САЩ решиха да спрат доставката на военна помощ. Тел Авив изрази съжаление за това решение на ключов партньор и доставчик на оръжие. "Израел съжалява, че на прага на унищожаването на последната крепост на терористичната организация Хамас, той не получава пълната подкрепа на най-близкия си съюзник по такъв критичен въпрос като доставките на оръжие", казаха от кабинетът на израелския министър-председател.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове