Общонационална стачка блокира Гърция

ЕС

Гърция е блокирана от 24 часова общонационална стачка. Спрени са всички влакове. Не се движат фериботи и товарни кораби. Затворени са държавните учреждения. Не работят в знак на протест и общинските служители, предава БНР. 

Демонстрации ще има днес в цялата страна.

Много училища ще останат затворени поради активно участие в протестите на учителите. Държавните болници приемат само спешни случаи.

Причините за протестите са искания за повече средства за образование и здравеопазване. От транспорта настояват за обновяване на автопарка, повече служители и по-високи заплати.

Участие в днешните протести заявиха и пенсионерите, които искат по-високи пенсии и намаляване на цените на стоките от първа необходимост, както и на лекарствата.

Опозиционните партии заявиха подкрепа към стачката. Депутатите ще се включат в протестните демонстрации, които се организират в цялата страна. 

Полицията приканва жителите и туристите да избягват днес посещение на места, където се провеждат демонстрации.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Шефът на OpenAI: Изкуственият интелект ще лекува болести, но може да създава и опасни патогени
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Скандал с банка и картини: Мексико протестира срещу изпращане на произведения на Фрида Кало и Диего Ривера в Испания
Времето: Облачно, ветровито, а на места и дъждовно
NEXT LEVEL HR 2026: Хора, заплати и резултати: защо повече инвестиции не водят до повече ефективност?
Може ли любопитството да бъде суперсила?
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна