Paramount снима филм за Ланс Армстронг
Съдбата на велосипедиста Ланс Армстронг, който бе пожизнено дисквалифициран и лишен от седемте си титли от „Тур дьо Франс” заради допинг, ще залегне в основата на нов филм, предаде Deadline.
Филмовото студио Paramount Pictures и компанията на Джей Джей Абрамс Bad Robot са закупили правата за екранизиране на книгата за спортиста, която журналистката от в. „Ню Йорк таймс” Джулиет Макър ще напише за издателство Harper Collins. Книгата ще се нарича „Цикълът на лъжите: Падението на Ланс Армстронг” (Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong).
Макър отразява дейността на спортиста вече близо 15 години – от победата му над рака през 1998 г. през седемте триумфа на „Тур дьо Франс” до признанията за употребата на допинг пред Опра Уинфри миналата седмица.
По-рано за Армстронг искаха да снимат филм и от Sony Pictures, а главната роля трябваше да се изпълнява от Джейк Джиленхол. Проектът обаче бил замразен след наложените на атлета наказания, тъй като сценарият предвиждал историята на спортист-герой, които преодолява със собствени сили трудностите по пътя към славата.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
След излизането на „Одисея“: Великобритания отчете скок с 550% на онлайн търсенията за изучаване на гръцки език
Любопитно |Porsche ще съкрати още 5000 работни места до 2035 г.
Компании |Главният съдия на финала на Световното по футбол Славко Винчич приключи кариерата си
Спорт |Федералният резерв е изправен пред необичайно объркващ икономически момент
Икономика |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
ОбществоВръх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
ЛюбопитноADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.