Prada е сред потенциалните кандидати за придобиване на Versace

Prada е сред потенциалните кандидати за придобиване на Versace

Италианската група за луксозни стоки Prada е сред потенциалните кандидати, проучващи придобиването на модната група Versace, която Capri Holdings обяви за продажба, съобщи всекидневникът Il Sole 24 ore, цитиран от Ройтерс.

През ноември Tapestry, собственик на марката Coach, се отказа от сделка за 8,5 милиарда долара за закупуване на Michael Kors – собственост Capri.

След като тази сделка за създаване на луксозен конгломерат в САЩ се провали, Capri нае Barclays да разгледа стратегическите опции, включително продажбата на нейните марки Versace и Jimmy Choo, предаде Ройтерс, цитирайки запознати източници.

Един от източниците не изключва възможността цялата група Capri Holdings също да бъде обявена за продажба.

Prada разглежда потециалното придобиване заедно със Citi, се казва в доклада. Американската банка е работила с Prada в миналото по проект за двойно листване, който беше спрян.

През ноември Capri Holdings отчете по-голям от очакваното спад на тримесечните приходи, засегнат от грешки в изпълнението и глобалното забавяне на търсенето на луксозни стоки.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 10 до 16 ноември
Времето: Облачно и дъждовно
Южна Корея намалява данъка върху дивидентите и планира по-строги цели за намаляване на емисиите до 2035 г.
Обвинения: Висшите шефове на BBC подадоха оставки заради монтаж на реч на Тръмп
"Търкиш еърлайнс" иска пълен контрол върху "СънЕкспрес"
Деница Сачева: Следващата седмица ще има нов Съвет за тристранно сътрудничество, на който вероятно ще бъдат обсъдени всички параметри на бюджета
Великобритания изпраща военни експерти и техника на Белгия за борба с дронове
7 фрази, които превръщат добрите екипи в страхотни