Разузнаването на Юга: Пхенян ускорява подготовката на дъщерята на Ким Чен-ун за негов наследник

ЕС

Северна Корея ускорява подготовката на Ким Джу-е -  дъщеря на лидера Ким Чен-ун, да го наследи като върховен лидер на страната, съобщав Националната разузнавателна служба (NIS) на Южна Корея, според агенция Yonhap.

„Джу-е наскоро се появи в сектори, свързани с отбраната. Смята се, че това е насочено към повишаване на доверието в жена-наследник на главния пост и ускоряване на усилията за създаване на имидж преди наследяването“. Съобщава разузнаването по време на закрита среща на високпоставени лица.

През февруари южнокорейският вестник „Чосун Дейли“, позовавайки се на правителствени източници, съобщи, че Джу-е е станала ръководител на ракетната програма на страната.

Наскоро дъщерята на севернокорейския лидер го е придружаваше в няколко работни пътувания. Двамата са наблюдавали стрелби с реактивни системи за залпов огън и са се возили на танк по време на тактически учения в тренировъчната база на Корпуса за отбрана на столицата на Корейската народна армия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес