Русия дискретно договаря сътрудничество със спецслужбите на Куба

ЕС

Секретарят на Съвета за сигурност на Руската федерация Николай Патрушев се е срещнал в Манагуа, Никарагуа, с министъра на вътрешните работи на Куба Ласаро Алварес Касас и обсъди с него въпроси на сътрудничеството между страните чрез разузнавателните служби, финансовото разузнаване и правосъдието органи.

"Секретарят на Съвета за сигурност на Русия Николай Патрушев проведе преговори с министъра на вътрешните работи на Куба Ласаро Алварес Касас. По-нататъшни планове за взаимодействие между правоприлагащите органи и разузнавателните служби, сътрудничество в областта на превенцията и реакцията при извънредни ситуации, както и подробно бяха обсъдени развитието на нормативната база за двустранно сътрудничество.Въпросите за изграждането на сътрудничество между финансовото разузнаване и органите на правосъдието“, съобщиха от пресслужбата на руския Съвет за сигурност.

Страните оценили високо досегашното тясно сътрудничество между двете страни в областта на сигурността, политиката и икономиката. Патрушев отбеляза, че Русия и Куба са солидарни по отношение на категоричната неприемливост на използването на едностранни нелегитимни ограничения и желанието за съвместно напредване в изграждането на многополюсен свят.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Грешката при опаковането, която повечето основатели на потребителски стоки правят
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Цитат на деня
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години