Русия оглежда Саудитска Арабия и ОАЕ като възможни места за среща между Тръмп и Путин

ЕС

Русия разглежда Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства /ОАЕ/ като възможни места за среща на върха между президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Доналд Тръмп.

Това съобщи Ройтерс, позовавайки се на два осведомени руски иточника. Според агенцията през последните седмици високопоставени служители от Русия са били на посещения в Саудитска Арабия и ОАЕ. В същото време един от източниците казва, че Москва все още не подкрепя идеята за провеждане на среща на тези места, тъй като и двете страни имат тесни връзки със Съединените щати в сферата на сигурността.

На 2 февруари президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви срещи и контакти с представители на Русия и Украйна. „Имаме планирани срещи и преговори с различни страни, включително Украйна и Русия“, каза американският лидер, говорейки във военновъздушната база Андрюс близо до Вашингтон. Според него обсъждането на планираните срещи протича „доста успешно“. Руските официални лица не потвърдиха наличието на преки контакти с новата администрация на САЩ относно подготовката на разговор между Владимир Путин и Доналд Тръмп. Преди седмица, на 27 януари, руският заместник външен министър Сергей Рябков заяви, че контактите с американската страна все още не са започнали.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

25 цитата, които ще направят деня ви по-добър
За Световното по футбол Lay's се фокусира върху партитата за гледане на мачовете у дома
Сметната палата: Неграмотността в част от общините е риск за икономическото развитие
На днешната дата, 21 май. Свети Свети Константин и Елена, Спасовден.
Здравословният, практичен песимизъм по пътя към успеха
Xiaomi задмина Apple по продажби на смартфони
Цветанов публично ще си входира в деловодството искане за снемане на имунитета
САЩ изпробваха мобилна ракетна система край връх Фуджи в учение тип „стреляй и се изтегли“