Рюте: Може би предстои най-трудната зима за Украйна от началото на войната

Рюте: Може би предстои най-трудната зима за Украйна от началото на войната

Може би предстои най-трудната зима за Украйна, след като страната бе нападната от Русия през 2022 г., заяви днес генералният секретар на НАТО Марк Рюте на пресконференция с премиера на Черна гора Милойко Спаич в централата на алианса в Брюксел, предаде БТА.

Обезпокоени сме от обстановката на бойното поле, Русия напредва, макар и постепенно, каза Рюте. В последните седмици виждаме мощни руски удари по украинската инфраструктура, загинаха цивилни. Украйна има спешна нужда от нашата помощ. Трябва да изпълним взетите по-рано през годината решения в тази посока, добави той.

Рюте определи стабилността в Западните Балкани като "крехка". Обсъдихме злоумишлените действия на Русия в страни от НАТО, повишаването на случаите на кибератаки, разпространяването на дезинформация, политическата намеса и саботажите. Черна гора е под постоянното въздействие чрез хибридни средства от Русия и други страни. Русия иска да всее страх и да подкопае подкрепата ни за Украйна, но няма да успее, обобщи Рюте.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500
Chevron търси диверсифициран подход към инвестициите в рафинерии
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Политическа криза във Франция: Правителството на Байру падна след загубен вот на доверие
Изминалият месец август е бил третият най-топъл в историята
На днешната дата, 9 септември. Световен ден на красотата
Времето: Слънчево с временни увеличения на облачността