САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
САЩ ще започнат в края на ноември операция „Южно копие“ - мащабни действия срещу латиноамерикански картели, събщва командването на американския 4-и оперативен флот. В операцията ще участват голям брой атакуващи и разузнавателни безпилотни летателни апарати и дронове.
„Днес обявявам началото на операция „Южно копие“, водена от Съвместното командване на Южното оперативно звено (SOUTHCOM)“, написа Хегсет в социалните мрежи. „Операция „Южно копие“ прогонва наркотерористите от нашето полукълбо и защитава родината ни от наркотиците, които убиват нашите хора“, отбеляза шефът на Пентагона.
От септември САЩ са извършили 19 удара по 20 лодки в Карибско море и Тихия океан, за които американското разузнаване твърди, че превозват наркотици, убивайки 75 наркотерористи на борда.
Междувременно САЩ са струпали сила от 11 военни кораба близо до Латинска Америка. Тя включва ударна група от самолетоносачи, водена от атомния самолетоносач USS Gerald Ford, който пристигна в зоната на отговорност на Южното командване на САЩ на 11 ноември, заедно с три разрушителя; два крайцера и два разрушителя, разположени преди това в региона; както и десантна група от три големи десантни кораба, превозващи 3000 морски пехотинци.
Всички крайцери и разрушители са оборудвани с крилати ракети Tomahawk. Самолетоносачът USS Gerald Ford носи 48 изтребителя F/A-18E Super Hornet.
Както заяви по-рано говорителят на Пентагона Шон Парнел, разширеното присъствие на САЩ в зоната на отговорност на Южното командване ще подобри съществуващите възможности за пресичане на трафика на наркотици и за разбиване и демонтиране на транснационални престъпни организации.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Липсващият фактор на въздействащия маркетинг
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
На днешната дата |Българските газови резерви: Между мита и реалността
Енергетика |Над 1500 са глобите за тротинетки и АТВ в Бургас до момента
България |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |Българските газови резерви: Между мита и реалността
Енергетика |Над 1500 са глобите за тротинетки и АТВ в Бургас до момента
България |Липсващият фактор на въздействащия маркетинг
Маркетинг |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Услугите в България продължават да поскъпват, плодовете и зеленчуците се колебаят
Икономика |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.