Skype се възстанови, почти

 Skype се възстанови, почти

Глобалната услуга за чат и телефония Skype почти възстанови нормалната си работа след продължителния срив. Все още има проблеми с видеоконферентните разговори, но гласовите разговори и съобщенията функционират.

Вчера следобед към 21 милиона потребители са били включени вече в програмата, което е около 90% от обичайния трафик, съобщи главният изпълнителен директор на Skype Тони Бейтс.

Все още не е ясна причинита, довела до внезапния срив в сряда вечерта. Според една от версиите, прекъсването се дължи на действия, предприети от американското правителство за блокиране на разпространението на WikiLeaks по цял свят. Според друга, става дума за хакерски пробив.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Тръмп настоя за прекратяване на огъня между Камбоджа и Тайланд
Неработещи климатици и работа навън са най-честите сигнали за опасни условия на труд в жегата към Инспекцията по труда