След атаката на Техеран: Нетаняху се съгласи с искане на Тръмп да отложи ответните удари срещу Иран

ЕС

Израелският премиер Бенямин Нетаняху, по време на разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп, се съгласи да отложи отговора на иранските удари, за да даде време на Вашингтон да постигне споразумение с Техеран, съобщава Axios.

Израелските отбранителни сили (IDF) съобщиха, че в неделя вечерта балистични ракети, изстреляни от Иран, са били прихванати за първи път от 8 април.

Корпусът на гвардейците на ислямската революция (IRGC) заяви, че ракетният удар е пряк „отговор на мащабните престъпления на ционисткия режим в Ливан, които доведоха до убийства и масово разселване на цивилни“.

„Нетаняху възрази, но в крайна сметка се съгласи да отстъпи“, съобщава изданието, цитирайки американски служител.

Според служителя, разговорът на Нетаняху с Тръмп този път е бил по-спокоен от напрегнатия им диалог миналата седмица.

„Вярваме, че президентът си е спечелил малко време. Той достатъчно твърдо заявява, че сме близо до сделка с Иран. Не мисля, че скоро ще има нещо като израелски удари“, обясни служителят пред Axios.

По-рано Тръмп подчерта в интервю за Financial Times, че Нетаняху „няма да има друг избор“, освен да се съгласи с всяка сделка, постигната между САЩ и Иран.

„Аз вземам всички решения. Нетаняху не взема решенията“, подчерта американският президент. Той заяви, че ударите на Иран срещу Израел не са променили намерението му да постигне дипломатическо решение с Техеран.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ