След споразумението САЩ-Иран: Състоянието на 500-те най-богати хора в света нарасна за ден с историческите 336 млрд. долара

ЕС

Съвкупното състояние на 500-те най-богати хора в света скочи с 336 милиарда долара за един ден на 15 юни, благодарение на ръста на фондовия пазар след новината за ми  рното споразумение между САЩ и Иран. Това е най-големият ръст за един ден в историята, съобщава Bloomberg.

500-те най-богати хора в света вече притежават активи на стойност 13,3 трилиона долара.

Илон Мъск затвърждава лидерството си в този списък, като акциите на неговата аерокосмическа компания SpaceX се увеличиха с близо 20%, което доведе нетното му състояние до 1,27 трилиона долара. Мъск спечели 164 милиарда долара за един ден, приблизително същата сума като останалите 499 души в списъка. Лари Пейдж, на второ място, има активи на стойност 314 милиарда долара, Сергей Брин има 292 милиарда долара, Джеф Безос има 267 милиарда долара, а Лари Елисън има 247 милиарда долара.

Пазарната капитализация на SpaceX достигна 2,5 трилиона долара в края на търговията в понеделник, а акциите ѝ се повишиха с още 10% в предтърговската сесия във вторник.

Няколко десетки души, които са на последните места в класацията, вече притежават по 7,9 милиарда долара – най-високият праг за влизане в елитния списък на милиардерите, отчита Bloomberg.

На 15 юни беше обявено, че президентът на САЩ Доналд Тръмп и председателят на иранския парламент Мохамед Багер Галибаф са подписали електронно меморандум за започване на разрешаване на кризата. Официалната церемония по подписването ще се проведе на 19 юни в Швейцария. Меморандумът има за цел да прекрати военните действия и да възстанови корабоплаването през Ормузкия проток.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ