Солени глоби грозят търговците в Гърция, ако подвеждат клиентите при сезонните намаления

Солени глоби грозят търговците в Гърция, ако подвеждат клиентите при сезонните намаления

Започнаха сезонните намаления в Гърция. Властите следят строго и глобяват за подвеждане на клиентите.

Сезонните намаления започнаха от днес и продължават до края на август. Магазините в неделя работят с разрешение на местната община. Днес на повечето магазини са посочени намаления до 50%, предава БНР. 

Много от клиентите обаче си мислят, че намалението на половин цена е фиксирано и остават разочаровани при избор вътре в магазините, споделиха проверяващите. Те съветват клиентите да проверяват дали на етикета е написана старата цена на стоката. Това трябва да е най-ниската цена в последните 30 дни преди намаленията. След това е задължително да се посочи процента понижаване на стойността, както и цената с намалението. Проверете качеството на стоката, а не се водете само от цената, съветват специалистите.

От днес с намалени цени са всякакви стоки: дрехи, аксесоари, стоки за дома, детски стоки и техника.

Ако се установи нарушение от страна на търговците или клиент е подведен по някакъв начин глобата е 2% от годишния оборот на магазина, но не по-малко от 20 хиляди евро.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ