Тръмп за втори път номинира бизнесмена Джаред Айзъкман за шеф на NASA
Президентът на САЩ Доналд Тръмп номинира отново милиардера предприемач и участник в частни космически мисии Джаред Айзъкман за шеф на NASA. Така Тръмп за втори път предлага приближеният на Илон Мъск Айзъкман да оглави американската космическа агенция.
„Тази вечер имам удоволствието да номинирам Джаред Айзъкман, утвърден бизнес лидер, филантроп, пилот и астронавт, за администратор на NASA“, написа Тръмп в платформата за социални медии Truth Social. Той отбеляза, че „страстта на Джаред към космоса, опитът му като астронавт и отдадеността му да разширява границите на изследванията го правят идеално подходящ да поведе NASA в една смела нова ера“. Ако бъде утвърден от Сената, Айзъкман (42 г.) ще замени на поста транспортния министър Шон Дъфи, който е временен администратор на NASA.
По-рано Тръмп оттегли кандидатурата на Айзъкман след спор с бизнесмена Илон Мъск. Според съобщения в медиите, причината за номинацията са били даренията на Айзъкман за хора от багера на демократите.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Белгия няма да въвежда американския модел за ограничения на пътуванията от Конго
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Из записките на служителя
Маркетинг | Advertorial |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Без наш университет сред първите 500 висши училища в света
Общество | Advertorial |Откраднаха лаптоп на Сикрет Сървис с държавни тайни
Свят | Advertorial |ТИР кара с бясна скорост в насрещното на „Тракия”
Общество |Времето през юли
България | Advertorial |Big Mac в Индия
|ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.