Унгария започва вътрешно разследване заради задържането на украински пари в брой и злато

ЕС

Унгарските власти започнаха вътрешно разследване на данъчната администрация, антитерористичните сили и други държавни служби заради задържането на украински пари в брой и злато през март - по време на предишното правителство на премиера Виктор Орбан, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Преди три месеца седем украински граждани, превозващи 82 милиона долара в брой и злато с два бронирани автомобила, бяха временно задържани по подозрение в пране на пари. Това се случи в момент, когато тогавашният премиер Виктор Орбан - съюзник на Русия, беше в остър конфликт с Киев.

Украинската банка "Ошадбанк" заяви, че нейните служители са извършвали рутинна операция от вида, който банката осъществява всяка седмица след руската инвазия в Украйна.

В публикация във Фейсбук министър-председателят Петер Мадяр, който убедително спечели изборите през април, заяви, че главният прокурор „трябва да се заеме с този въпрос незабавно“.

Орбан беше превърнал скептицизма към подкрепата за Украйна в борбата с руската инвазия в основен елемент от своята политическа кампания, отбелязва Ройтерс. Той също така наложи вето върху нови санкции на ЕС срещу Москва, както и върху отпускането на заем за Киев.

Унгария върна парите в брой и златото на Украйна няколко дни преди встъпването в длъжност на Мадяр.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”