Великобритания преживя най-горещия ден от годината в четвъртък и се бори с пожари
Британските пожарникари се бориха с няколко сериозни пожара през вчерашния ден, в който Обединеното кралство преживя и най-горещия ден от годината. В западния лондонски квартал Кю Гардънс в четвъртък бяха измерени 38,1 градуса, което надмина с една десета от градуса предишната най-висока температура, измерена на 26 юни в Лингууд, графство Норфолк, съобщи БНР.
Великобритания преживява пета гореща вълна с екстремни температури, като Метеорологичната служба предупреждава, че това лято е на път да бъде най-горещото в страната, откакто се води статистика.
В цяла Англия е в сила оранжев предупредителен код за значителни вредни последици за здравните и социалните услуги, който ще остане в сила до късно вечерта в петък.
Единственият път, когато толкова висока температура е била регистрирана два пъти в рамките на една календарна година, е бил през 2022 г. Горещините допринесоха до избухване на серия от горски пожари, като на места бяха засегнати и сгради в селища.
Трима пожарникари са откарани в болница при опитите им да овладеят пожара в Стоурбридж, в Западен Мидландс, където горяха къщи. Това е в допълнение към шестима граждани, които са били третирани за последиците от вдишване на дим, и едно дете, откарано в болница.
Много хора бяха евакуирани от района и настанени в центрове за отдих. Четири къщи изгоряха напълно и в град Сток он Трент след като пожар в тревна площ се прехвърли към сградите. В района на пожарите бе съобщено за прекъсване на водоснабдяването, тъй като се наложи пожарникарите да използват много по-големи количества вода от очакваното за потушаване на огнената стихия.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.