Властите в Германия очакват още арести на заговорници за преврат

ЕС

Германските власти очакват нови арести и обиски през следващите дни във връзка с крайнодясна група, която според прокурорите е подготвяла насилствено сваляне на държавата, за да постави като национален лидер бивш член на германско кралско семейство, съобщи Reuters.

„Въз основа на моя опит обикновено има втора вълна от арести“, каза Георг Майер, министър на вътрешните работи на германската провинция Тюрингия, пред телевизия Deutschlandfunk в четвъртък. Гласеният за нов германски лидер след т.нар. преврат „Принц Хайнрих XIII“  е потомък на кралският клон Ройс в Тюрингия.

Двадесет и пет членове и поддръжници на групата бяха задържани в сряда при акции с участието на около 3000 служители на сигурността, които министърът Майер описа като безпрецедентни в съвременната германска история. Холгер Мюнх, ръководител на федералната полицейска служба, каза пред ZDF в сряда вечерта, че очаква още заподозрени да излязат наяве през следващите дни.

Майер изтъкна, че крайнодясната партия „Алтернатива за Германия“ (AfD), която е в провинциалния парламент, се е превърнала в обект и група за десни екстремисти и разпространява това, което министърът нарече фантазии за сваляне на държавата.

„Хората са уплашени и „Алтернатива за Германия“ се възползва от това и предлага прости решения“, каза Майер.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес
Марките дъвки на Mars смесват хитова песен и мемета за новата си глобална кампания
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
Цитат на деня