Вражда: Синът на Сорос описа новия мандат на Тръмп с цитат от Карл Маркс

Вражда: Синът на Сорос описа новия мандат на Тръмп с цитат от Карл Маркс

Алек Сорос, син на американския милиардер и филантроп Джордж Сорос, в интервю за Financial Times за президентството на Доналд Тръмп, припомни цитат от Карл Маркс. „Надявам се, че Маркс е бил прав: първо има трагедия, а след това фарс. „Страхувам се, че всичко ще бъде обратното: ще гледаме на първия мандат на Тръмп като на фарс и той ще бъде лош и трагичен за много хора“, каза синът на Сорос. Тръмп „представлява всичко, в което не вярваме“, каза той. Сорос и баща му бяха сред най-големите дарители на кампанията на Камала Харис, като похарчиха над 85 милиона долара.

Карл Маркс в своя труд „Осемнадесетият брюмер на Луи Бонапарт” пише: „Хегел някъде отбелязва, че всички велики световно-исторически събития и личности се появяват, така да се каже, два пъти. Но той забравя да добави - първия път под формата на трагедия, втория път под формата на фарс.“

Financial Times отбелязва, че избраният от Тръмп за министър на финансите Скот Бесент е работил във Fund Management на Сорос. Според сина на милиардера, той не познава добре Бесент, но си спомня как е разнасял поща на последния, когато е бил стажант във фонда. Сорос каза, че не е изненадан от избора -  Стивън Мнучин, министър на финансите в предишната републиканска администрация, също е работил във фонда. Тръмп имаше „нещо като мания“ към баща ми и други богати семейства в Ню Йорк, „защото искаше да бъде част от този клуб“ или „може би иска да го унищожи“, каза Алекс Сорос.

Запитан дали се страхува от това, което Тръмп може да направи на „враговете“, които смята за част от „дълбоката държава“, Сорос каза, че промените, които ще дойдат с републиканското поглъщане, са динамичен процес, който трябва да се наблюдава. „Тези хора са хулигани“, каза той. Синът на Сорос също се съмнява, че Тръмп ще успее да сложи край на конфликта в Украйна.

След като дойде на власт през 2016 г., Тръмп започна да използва концепцията за „дълбоката държава“, за да опише колективно всички, които се намесват в неговите политики. Според него това е безлична машина от заговорници измежду кариерни политици, журналисти и служители на технологични корпорации. Илон Мъск, който е много близък с Тръмп, сравни Джордж Сорос със „суперзлодей“ и го обвини, че „мрази човечеството“. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС