Втори кръг от преговорите между САЩ и Иран може да се проведе на 16 април

ЕС

САЩ и Иран активно обсъждат нов кръг от преговори в опит да постигнат споразумение, насочено към прекратяване на иранския конфликт, съобщава Associated Press, позовавайки се на информирани източници.

„Въпреки че мястото и времето на преговорите все още не са определени, те биха могли да се проведат в четвъртък“, посочва  агенцията.

Източници на агенцията съобщиха, че пакистанската столица отново се обсъжда като място за срещата. Те добавиха, че Женева може да бъде друго възможно място за преговорите.

По-рано журналистът от Atlantic Араш Азизи, позовавайки се на информиран източник в Техеран, написа в социалните медии X: „Следващият кръг от директни преговори между Иран и САЩ ще се проведе в Исламабад в четвъртък, каза ми го източник в Техеран.“

Директни преговори между САЩ и Иран се проведоха в Пакистан през уикенда. След разговорите президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Вашингтон не е успял да постигне споразумение с Техеран относно иранската ядрена програма. Той добави, че Техеран не е изпълнил обещанието си да деблокира Ормузкия проток и САЩ ще наложат военноморска блокада на Иран.

Според иранския външен министър Абас Арагчи, Иран и САЩ са били много близо до постигане на споразумение по време на разговорите в Пакистан, но това в крайна сметка е било осуетено от прекомерните искания и промените в правилата на Вашингтон.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
В САЩ има 28 млн. милионери. Ето какви са добрите практики, които повечето от тях споделят
Тръмп предложи САЩ "да се отбият в Куба“, след Иран, Испания спря полетите до Карибския остров
Полковникът от KFC танцува в името на достъпното пържено пиле
ЕС отчита рекорден излишък от 221 милиарда евро при търговията с лекарства и фармацевтични продукти
Франция и Великобритания организират конференция за Ормузкия проток
Германия намалява акцизите върху горивата за два месеца
След изборите: Унгарският форинт с най-високо ниво от 4 години