Зeленски от Франция: Ще са нужни нови санкции, докато Русия не прекрати войната
Приемането на нови кръгове санкции ще бъде необходимо, докато Русия не прекрати войната. Това каза украинският президент Володимир Зеленски на пресконференция с френския си колега, цитиран от Укринформ.
"Разговаряме отделно с ЕС за нови санкционни мерки. Приемането на нови кръгове санкции ще бъде необходимо, докато Русия не прекрати тази война, а отмяната им е следващият етап", каза Зеленски.
Според президента дневният ред на срещата със САЩ в Саудитска Арабия не е включвал въпроса за санкциите, информира БТА.
"Поначало имаше една среща в една страна, а видяхме три декларации. Това, така да се каже, не е лесно за разбиране, но в двустранното ни споразумение присъстваше въпросът за небето, морето, децата и пленниците - както военните, така и цивилните. Това бяха темите, които обсъдихме", добави държавният глава.
Зеленски отбеляза, че е дискутирано и "прекратяването на всякакви удари по гражданска инфраструктура", и допълни, че американските партньори са подкрепили Украйна, но те, от своя страна, не са получили подкрепа от Русия. "Затова въпросът за (отмяна на) санкциите (срещу Москва) не ни беше поставян", каза Зеленски.
Зеленски е в Париж, където се срещна с колегата си Макрон. Френският лидер обяви нова военна помощ за Украйна в размер на 2 милиарда евро.
Броят на ранените при руската атака от 24 март срещу Суми нарасна на 110, от които 24 са деца, съобщи във Фейсбук Сумският градски съвет.
По последни данни "ранени продължават да се обръщат за медицинска помощ - те вече са 110, 86 възрастни и 24 деца".
Към момента е установено, че при обстрела са повредени 85 сгради - 12 нежилищни, 36 многоетажни жилищни блока и 37 частни сгради, посочва Укринформ.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Енергетика |Зеленски заяви, че заедно с Тръмп е предложил на Путин да се срещнат в САЩ
Свят |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.