Зеленски: Руската война срещу Украйна трябва да приключи с освобождаването на Крим

ЕС

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че конфликтът с Русия няма да приключи, докато не бъде освободен анексираният от Москва черноморски полуостров Крим, предаде ДПА.

"Крим е украински и ние никога няма да се откажем от него", заяви Зеленски във вечерното си видеообръщение. "Черноморският регион не може да бъде безопасен, докато Крим е окупиран", каза той. "Няма да има стабилен и траен мир в много страни по бреговете на Средиземно море, докато Русия може да използва нашия полуостров като своя военна база", добави Зеленски, цитиран от БТА.

"Тази руска война срещу Украйна и срещу цяла свободна Европа започна с Крим и трябва да приключи с Крим - с неговото освобождаване", каза още украинският президент.

Вчера беше съобщено за експлозии в руска военна база в Крим, припомня ДПА. Първоначално причината за тях беше неясна и правителството в Киев не пое отговорност, въпреки че в. "Ню Йорк таймс" съобщи, че украинската армия е атакувала ключовата руска военновъздушна база с неразкрито оръжие.

Крим е под контрола на Москва, откакто Русия анексира полуострова през 2014 година.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
Изкуственият интелект поглъща трафика на уебсайтовете
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов като и.ф. главен прокурор