Зеленски: Замразяването на конфликта ще постави Украйна в слаба позиция преди преговорите

Зеленски: Замразяването на конфликта ще постави Украйна в слаба позиция преди преговорите

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че замразяването на конфликта би поставило Украйна в слаба позиция преди бъдещи преговори, предаде Укринформ, като се позова на негово интервю за "Блумбърг" в Давос.

"Замразяването на конфликта не е най-доброто предложение за Киев, това е слаба позиция за влизане в бъдещи преговори за Украйна. Наистина това е печеливша позиция за Русия, защото тя не губи нищо и само печели време за възстановяване на силите си. Вярвам, че те са готови да се върнат отново", каза Зеленски.

Според него най-критичният въпрос в този контекст е въпросът за гаранциите за сигурността на Украйна, предава БТА.

По повод на поредната руска атака тази нощ срещу жилищни райони и инфраструктура в Запорожие с четири ракети, Зеленски призова за засилване на натиска върху Москва - да се наложат повече санкции срещу Русия, да се осигури повече противовъздушна отбрана за защита на украинските градове и оръжия за силите за отбрана на Украйна.

"През нощта руската армия обстрелва Запорожие с ракети и дронове. Това бяха атаки срещу жилищни райони и инфраструктура. Към момента знаем за един загинал в резултат на този терор. Ранени са 26 души, сред които и двумесечно бебе. Наши спасители бяха ранени по време на многократния обстрел, когато се отзоваха за ликвидиране на последствията", написа Зеленски в "Телеграм", цитиран от Укринформ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Прашутистът, който скочи от стратосферата, загина при полет с парапланер
Президент на Иран си взе такси, след като заредиха колите от кортежа му с разреден бензин
Радев: Правителството е декор на дуото Пеевски-Борисов, а правосъдието е избирателно
Словакия ще спре да блокира одобрението на 18-ия пакет от санкции на ЕС срещу Русия
NATO се готви за едновременен конфликт с Русия и Китай през следващите две години
Може ли Европа отново да стане привлекателна за инвеститорите?
На днешната дата, 18 юли. 188 години от рождението на Васил Левски
Велислава Делчева е новият омбудсман на България