Жозеп Борел заяви, че е ужасен от убийството на шестима израелски заложници в Газа

Жозеп Борел заяви, че е ужасен от убийството на шестима израелски заложници в Газа

Ръководителят на европейската дипломация Жозеп Борел заяви днес, че е ужасен от „убийството на шестима израелски заложници, държани от "Хамас“, чиито тела бяха открити в ивицата Газа, предаде Франс прес.

„Тези невинни млади мъже и жени отдавна трябваше да бъдат отведени на безопасно място и да се съберат с близките си. Ние заставаме в защита на всички заложници“, написа Борел в социалната мрежа "Екс".

„Необходимо е прекратяване на огъня, за да се сложи край на тази трагедия и да се върнат всички заложници у дома“, добави той.

Междувременн представител на "Хамас" заяви днес пред Франс прес, че „някои“ от шестимата заложници, чиито тела бяха открити вчера от израелската армия, „са били в списъка със заложниците, които е трябвало да бъдат освободени, одобрен от "Хамас“.

Израелски медии твърдят, че американецът Хърш Голдбeрг-Полин и двете израелки Кармел Гат и Еден Йерушалми са били в списъка със заложниците, които е трябвало да бъдат освободени по време на първия етап от споразумението за прекратяване на огъня в ивицата Газа, за което се водят преговори от няколко месеца.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Ако Путин искаше край на войната, нямаше да подстрекава съседите ни да ни налагат енергийна блокада
Тръмп подписа указ за преименуване на Министерството на отбраната в Министерство на войната
Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Братя Карни превръщат колиба в империя от пицарии със заем от 600 долара
Tesla предлага възнаграждение от 1 трилион долара на Мъск. Ще го одобрят ли акционерите?
На днешната дата, 6 септември. 140 години от Съединението на България
Израелската армия призовава жителите на град Газа да го напуснат
Mastercard подкрепя Иван Иванов – новата българска тенис звезда, шампион при юношите на „Уимбълдън“ за 2025 г.