Без увеличение на работните места в САЩ през август

Без увеличение на работните места в САЩ през август

Няма увеличение на новите работни места през август в САЩ, според данни изнесени от Министерството на труда, предава BBC.

Броят на откритите места през август е много по-лош, отколкото се очакваше – прогнозираната цифра беше за около 70 000 нови работни места. Равнището на безработицата е останала непроменено от юли на 9.1%.

През юли са били създадени 85 хиляди работни места, което е спад от 117 000 в сравнение с данните от миналата година. "Компаниите, като цяло са прави да се колебаят да наемат хора и да инвестират предвид крехкостта на икономиката",заявява Виржини Мейснув, ръководител на глобални акции в Schroders.

"Ще имаме нужда от малко помощ от Федералния резерв, за да избегне правителството рецесията", заяви още Мейснув.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор
Reuters: Разговорите между Путин и Зеленски може да се проведат в Унгария
Хамас е приела споразумението за прекратяване на огъня в Газа
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области в страната
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите